Únava a hyperaktivní dítě

Občas přijde doba, kdy na mě padne taková ta únava, kdy se člověk chce zahrabat a 48 hodin pouze spát.

Dnes je zrovna takový den. Chlap odjel na týden na hory, pracovně. Synova babička odjela na víkend za rodinou na Vysočinu. Synův dědeček na schůzi rybářů.

Takže barák jsme měli se synem na pár hodin pro sebe. Říkala jsem si, že dokončím zdobení cukroví, nakonec jsem jen udělala rychlý oběd (pizza), syn má moc rád salámovou pizzu. Pustila si v televizi „kriminálku“, mezitím syn předvedl svou fantazii s auty, náklaďáky, autobusy a hasičskými vozy. Takovou hromadnou srážku jsem ani ve zprávách neviděla. 😅 S následnou záchranářskou akcí a odtahovým vozem, menším než samotná „tatrovka“.

Po chvíli, když si mé uši zvykly na jekot a zvuky sirén vycházejících z úst 4-letého dítěte, jsem začala usínat. Zkroucená na malém kousku gauče, zbylou část obsadily nabouraná a zachráněná vozidla, jsem konečně měla pocit, že odpočívám.

Ale to nejhorší teprve přišlo. Od syna jsem zvyklá, že po mě různě leze, plazí se , neustále mi něco podává a bez jediného slova chce pomoci opravit neopravitelné.

Přinesl starý kulatý a neskutečně řinčící budík, nebylo by to tak zlé, kdyby ho dokázal nastavit a spustit. Místo toho zvuk drnčení vyšlo z úst a hlasivek mého syna s takovou silou přímo do mého ucha, že jsem doslova vyletěla s té zkroucené polohy a rozbrečela se a vyjekla tak nahlas, až se syn začal schovávat za své dlaně. Řekla jsem mu, že mě bolí ouško z jeho napodobení budíku. Dostala jsem dvě pofoukání ouška a čtyři pusy. Byla to milá pusa, jen trochu víc rezonovala ve vnitřní části ucha ( pusa s mlasknutím na konci ☺️).

Je pěkné vidět dítě, které nedokázalo pochopit city jiných, mám na mysli ty negativní jako je bolest, strach, smutek, únava. Jak ukazuje, že ví, že vás to bolí. Po skoro 4 letech, co je tu s námi a každý den s ním cvičím emoce, slova, základní návyky, se konečně ukazují výsledky 🥰. A ano tyto děti (autistické, hyperaktivní apod.) mají své vlastní tempo, jiné mají opakovací období mnohem dříve, jiné později. Jiné se naučí mluvit rychleji než chodit, nebo naopak.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.