Předvánoční čas a vánoční cukroví

Letošní předvánoční čas je opravdu bez většího stresu. Dokonce i pečení cukroví mě baví a daří se.

V listopadu jdete do obchodu a už na Vás vykukují z regálů čokoládový Mikuláši, čerti, andělíčky, na každém rohu se chystá nebo už je připravená vánoční výzdoba v barvách červené, zelené, stříbrné nebo zlaté a sem tam se objeví americký „Santa Claus“ .Je to deprimující až se mi z toho dělá mdlo. Kam se poděla naše krasná česká vánoční tradice Betlémů a Ježíška v jesličkách?

Tak to s utrpením projdete a ve velké tlačenici si vybere suroviny/potraviny které potřebujete, zpocená a se špatnou náladou jdete k pokladně. Máte jen pár kousků v košíku, kdy odbavení netrvá déle než několik málo minut, se stání ve frontě, která nemá konce, máte chuť utéct bez nákupu. Po několika desítkách nekonečných minut zaplatíte za svůj malý nákupní seznam a rychlostí rakety vybíháte ven, kde se konečně nadechnete vzduchu. S každým nádechem uděláte krok, až dojdete k autu, s velkou úlevou sednete, nastartujete. Na čelním okně za stěračem je nějaký papírek. No co, podíváte se a není žádným překvapením, že to voskový papír s barvě bílé a červené s vánočním nápisem a obrázkem tlustého a odpudivého „Santa Clause“. Vzteky to zmuchláte a snažíte se najít nejbližší odpadkový koš. Nikde na parkovišti není, no tak nic, vyhodí se to do popelnice u baráku.

Zaparkováno u baráku, odcházíte domů ( zmuchlaný papír samozřejmě zůstal na sedačce spolujezdce). Doma vyložíte nákup, když v tom zjistíte, že vám chybí jedna jediná věc. Při představě, že byste museli znovu absolvovat celou tuhle útrapnou cestu, si uvaříte kávu a kecnete si na pohovku s velkým povzdechem „ACH JO“.

Pomalu se začínám uchylovat k objednávaní potravin/surovin, zboží z internetu, abych si to jen vyzvedla před domem u kurýra.


Vánoční cukroví

Pudinkové cukroví

Po loňském nezdaru jsem letos zkusila recept moji babičky na pudinkové těsto. Babička vždy udělala těsto, upekla a dědeček udělal krém na slepování. Slepoval krémem a marmeládou, zdobil čokoládovou polevou a barevnou rýží (posypka).

Kešu rohlíčky

Přihlásila jsem do minikurzu „Zachraňte cukroví“. Jednalo se o cukroví bez umělých sladidel apod. Trochu jsem se toho bála, ale jsem moc ráda, že jsem do toho šla.

Mandlová srdíčka

Tyto mandlová srdíčka jsou také z minikurzu „zachraňte cukroví“. na slepování se vyrobil krém z kokosové smetany a rozpuštěné čokolády a dochuceno rýžovým nebo javorovým sirupem.

Ořechy

Tyto ořechy jsou též produktem minikurzu „zachraňte cukroví“. Použité vlašské ořechy, jak do těsta, tak do domácí nutely/krému, kterou se ořechy slepovaly.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *